FAQ

Kui pikk on Vitamin Welli säilivusaeg?

Suletud pudelis säilivad vitamiinid ja mineraalainet kuni 6 kuud. Avatud pudel tuleks tarbida 24 tunni jooksul.

Kas on võimalik tarbida üleliia toitaineid?

Jah, kuid selleks on vaja eriliselt suurtes kogustes tarbimist väga pika aja jooksul. Üks inimene võib ilma probleemideta tarbida 4 pudelit Vitamin Well jooke päevas ja seda lisaks tasakaalustatud toidumenüüst saadud toitainetele. Meie pudelite etikettidel on tabel, mis annab Sulle teada, kui palju igat toitainet Sa ühest pudelist saad. Väikese laste puhul tuleb arvestada väiksema pisut väiksemate kogustega..

Mis on Vitamin Well?

Vitamin Well on Rootsi ettevõte, mis müüb vitamiinidega ja mineraalainetega rikastatud jooke. Lansseerisime esmakordselt enda vitamiinijoogid Rootsi turul 2008. aastal, meie tootmine asub Lõuna-Rootsis Herrljunga linnas.Eestis on meie tooted kättesaadavad alates 2012. aastast.

Miks me alustasime?

Vitamin Well loodi 2006. aastal eesmärgiga laiendada karastusjookide valikut Skandinaavias. Kuni selle ajani oli puudus kaasaegsetest alternatiividest tavalistele limonaadidele ja magusatele mahladele. Samas nii USA kui ka Aasia turgudel oli palju jooke väikse suhkrusisaldusega, mis sisaldasid tervislikke koostisaineid nagu tee ekstraktid, vitamiinid ja mineraalained, nii otustasimegi ka Euroopasse ühe tervisliku brändi luua.

Kui palju suhkrut Vitamin Well sisaldab

Vitamin Well vitamiinijoogid sisaldavad 4,2g puuviljasuhkrut 100 ml kohta. Allolev tabel võrdleb meie toodete suhkrusisaldust teiste jookidega.
Smuuti13,1 g
Mahl11,2 g
Karastusjook10,6 g
Piim 1,5%5 g
Vitamin Well 4,2 g
Allikas: iga kategooria 5 juhtiva toote keskmine Rootsi turul 30.08.2011 seisuga

Kui palju kaloreid sisaldab Vitamin Well?

Vitamin Well vitamiinijoogid sisaldavad 17 kcal/100 ml.Allolev tabel võrdleb meie jooke teiste toodetega.
Smuuti58,6 kcal
Mahl49 kcal
Piim 1,5%45 kcal
Karastusjook44,8 kcal
Vitamin Well Drink  17 kcal
 Allikas: iga kategooria 5 juhtiva toote keskmine Rootsi turul 30.08.2011 seisuga

Miks mõned joogid värvi muudavad?

Meie tooted sisaldavad aktiivseid ained, mis on meie kehale erinevatel viisidel kasulikud. Seetõttu need ained mõjutavad ka meie toodete värvi. Näiteks C-vitamiin muudab aja jooksul joogi kollasemaks, mida saab kõige selgemini näha Defence'i puhul; antotsüaniidi (leedrimarjas sisalduv antioksüdant) värvus kustub aja jooksul ja seda näeb kõige paremini Focuse peal. Samal põhjusel muudab värvi ka Antioxidant, mis muutub eredast roosast oranžimaks.

Kas vitamiinide ja mineraalainete lisaallikaid on vaja?

Kui Sinu toitumises sisaldub palju puu- ja köögivilju, siis sa saad minimaalselt vajalikud toiduainet kätte. Samas nõudlikumatel ajaperioodidel on vajalik oma keha varustada rohkemate vitamiinide ja mineraalainetaga. Näiteks D-vitamiini vajadus on talvel suurem, foolhape on tähtis rasedusperioodi ja B12-vitamiin on eriti vajalik taimetoitlastele ning vanematele inimestele. Vitamin Well tooted annavad märkimisväärse koguse erinevaid vitamiine ja mineraalaineid ning sisaldavad muuhulgas erinevaid taime- ja puuviljaekstrakte. Me ei näe ennast kui toiduasendajaid ning alati soovitame tervislikku ja tasakaalustatud toidulauda.

Kui palju vedelikku peaks tarbima?

Uuringud näitavad, et inimene peaks tarbima 1-1,5ml vedelikku ühe kilokalori kohta päevas. Pikamaajooksja, kes ühe päeva jooksul põletab kuni 5000kcal peaks tarbime 5-7,5 liitrit vedelikku. Vanemas eas inimene, kelle aktiivsus on madalam vajaks päevas 1,5 liitrit vedelikku. Selle alla kuulub vedelik, mis on saadud nii jookidest kui ka söögist. Kuumade ilmadega suureneb inimese vajadus 2-4 liitrini päevas. Eriti kuumas ja niiskes kliimas või ekstreemsetes olukordades võib vedeliku vajadus tõusta kuni 10 liitrini.

Kas lapsed võivad Vitamin Welli juua?

Jah, kõik Eestis müügil olevad Vitamin Welli joogid on lastele sobilikud.

Miks on mõnikord Vitamin Welli pudeli avamisel kuulda kihinat?

Selleks, et teha pudel stabiilsemaks, oleme suurendanud pudelis olevat rõhku ja pudeli avamisel kuulete seetõttu vahel vaikset kihinat.

Mis on Vitamin Wellis head?

Kõik Vitamin Well joogid on samaaegselt head vitamiinide ja mineraalainete lisaallikad kui ka head janukustutajad.Meie vitamiinijoogid on gaseerimata ning magusainena on kasutatud ainult 4,2g/100ml   kohta puuviljasuhkrut. Hetkel on saadaval 6 erinevat sorti: Defence (tsitruse-leedriõie), Care (punase greibi), Everyday (rohelise õuna), Reload (tsitruse-laimi), Antioxidant (virsiku) ja Focus (mustsõstra).